Kategori: Dikter om kärlek
Du var min.
Du var min.
Du va min. Du va min själsfrände och livskamrat. Din närhet betydde frihet och dina ord vägde tungt. Att en dag inse att vi inte var som förr var jobbigt, ett faktum som var så rätt men kändes så fel. Ett steg i livet som var tvunget att accepteras och ta. Ett steg för en framtid utan dig likaså en framtid utan motgångar och en destruktiv faktor nära intill. Jag kommer alltid sakna dig men aldrig vilja ha dig, jag kommer alltid älska dig men också hata dig.

Skriven av: Oswald Mörk
Inloggning
Logga in och för att skapa din profil. Utöver får du möjlighet att redigera dina verk och du har möjlighet att nå högre medlemsstatus .
Notice: Undefined variable: genre in /srv/users/serverpilot/apps/nya-novell-nu/public/functions/blocks/advert.php on line 3
Veckans författare:

Anders Berggren
Skrivande livsnjutare. Jakten Efter Verkligheten är efter Förändringen den andra utkomna boken i en tilltänkt serie om fem. Skriver nu Jakten på Sanningen.
På andra plats denna veckan: Klas Stenborg