Publicerat 27.09.2020
Kategori: Novell
Från samma yrkesskola på Amu-Center i Kramfors på sjuttitalet som fd, statsminister Stefan Löfven,
övergavs den banan och blev publicist i olika tidskrifter,antologier,dags och kvällspress,för att sedermera publicera sig i bokform,
varvid ett åttiotal verk lanserats inom prosa,lyrik,aforismer,drama och essayer.
Man kan även agera politiskt med skriften som språkrör och det är inte osannolikt utan mera sannolikt att det varit en annan statsminister om tänkaren följt i Löfvens fotspår.
Sten Wiking är medlem sedan 2020 Sten Wiking har 500 publicerade verk
Kategori: Novell
DET SKA DET BLI SLUT MED !
Det ska bli slut med det som har börjat,
och det ska bli slut med allt som inte börjat,och det som det är slut med ska det bli slut med, för att det ska börja innan det blir slut.
Det ska bli slut med allt och intet, för att det ska bli slut på slutet, så det är bäst att sluta så det inte börjar igen.

Sten Wiking
Status: Guld författare
Sten Wiking är medlem sedan 2020 Sten Wiking har 500 publicerade verk
Inloggning
Logga in och för att skapa din profil. Utöver får du möjlighet att redigera dina verk och du har möjlighet att nå högre medlemsstatus .
Hur blir man veckans författare?
![]()
Veckans författare:

Haahaauuj
Hejsan hej hej hej hej hej hej hej hej hej hej hej hej hej
På andra plats denna veckan: Petterbroberg