Publicerat
Kategori: Dikter om kärlek

Tidens fjäril!

Se in en kort minut av stillhet.. En fjäril så vacker i dagens ljus. Spegla en ömhet. För hjärtan som strävar kjämpar uppnå en tidson som kommit för att vara icke eller vara omslutet av kärleken i livet så innerligt varmt längtande tro på att alla är vi fjärilar som flyger ständigt mot ett mål. Få ro i själen bli fullständigt avklädd från stressen och smärtansrum ! En stark känsla flyg in i tidlöshet som bevarar ditt hjärta Bli där och låt dina drömmar stanna hos dig....."

Reflektera livet.se olika situationer. Skriva om upplevelser som fångar berör ditt varma hjärta och gör livet enkelt och vackert. Ord som går rätt in i människors djup. Dela med till andra.
Ingrid Jonsson Aasen är medlem sedan Ingrid Jonsson Aasen har 17 publicerade verk

Inloggning

Logga in och för att skapa din profil. Utöver får du möjlighet att redigera dina verk och du har möjlighet att nå högre medlemsstatus .

Glömt lösenord?
Annons:
Hur blir man veckans författare?

Veckans författare:

Anders Berggren

Skrivande livsnjutare. Jakten Efter Verkligheten är efter Förändringen den andra utkomna boken i en tilltänkt serie om fem. Skriver nu Jakten på Sanningen.

Anders Berggren

På andra plats denna veckan: Klas Stenborg